Svezli jsme se
Testujeme: Hyundai Tucson – horká novinka!
Jiří Duchoň 01.07.2015 03:14
Představujeme
Teprve za několik hodin budou zahájeny oficiální evropské prezentační jízdy, ale my jsme zcela nový Tucson k testu převzali již v pondělí…
Minulý týden výrobní linku automobilky Hyundai ve slezských Nošovicích definitivně ovládnul zcela nový Hyundai Tucson, jenž z ní v posledních dnech ještě sjížděl po boku svého předchůdce, Hyundai ix35. Na letošním autosalonu v Ženevě oficiálně představené střední SUV Tucson (po anabázi ix35 se vrací ke svému jménu!) má znamenat novou kvalitu, jež se ale zřejmě promítne i v ceně. K testu jsme převzali Hyundai Tucson Style z předprodukční série, jež liší především absencí samočinného brzdění v kritických situacích EAB (sledovat má nejen vozidla, ale také chodce a další menší pohyblivé překážky), které bude jinak standardem pro všechny výbavové verze.
Ve chvíli vydání tohoto článku nebyly ještě známy konkrétní specifikace, ceny ani kompletní technické údaje. Součástí stupně Style jsou například hlavní světlomety LED (dva páry zdrojů na každé straně), chromovaný paket s výraznou maskou chladiče ve stylu Santa Fe a stříbřitými lištami ve spodní hraně bočních oken (od sloupku B vzad jsou navíc zatmavená), přístrojový štít Supervision s vestavěným barevným displejem TFT o úhlopříčce 4,2 palce, vyhřívaný volant, transpondér pro bezklíčkové zamykání i startování nebo rádio se vstupy USB či AUX, Bluetooth, příjmem digitálního signálu DAB a navigací. V nabídce pokrokových elektronických bezpečnostních a asistenčních soustav najdeme u Tucsonu prakticky vše, co dosud „uměly“ nejdražší vozy prémiových segmentů.
Hyundai Tucson na připojených snímcích tak disponuje třeba stabilizačním systémem VSM včetně ochrany proti převrácení ROP a stabilizace přívěsu TSA, projekcí dopravních značek do přístrojového štítu SLIF či sledováním mrtvých úhlů vnějších zpětných zrcátek BSD kombinovaným s asistencí pro změny jízdních pruhů LCA. S polosamočinným parkovacím asistentem souvisí také upozornění na projíždějící vozidla při vycouvávání RCTA, vedení jízdy ve zvoleném jízdním pruhu LKAS nespočívá na rozdíl od řady konkurenčních produktů pouze v akustické nebo vibrační relaci, LKAS při ruce na volantu aktivně usměrňuje vozidlo. Pohon zajišťuje zážehový čtyřválec T-GDI s objemem 1,6 l, přímým vstřikováním a přeplňováním, jenž dosahuje výkonu 130 kW (176 k) a točivého momentu 265 N.m v rozmezí 1500 až 4500 min-1.
Navazují na něj sedmistupňová dvouspojková převodovka DCT a elektronicky řízený pohon všech kol. Příplatkovou výbavu ovládly především metalizovaný modrý lak Ash Blue a paket Premium, obsahující hlavně devatenáctipalcové lité ráfky, elektronicky ovládané víko zavazadlového prostoru, chromované kliky dveří uvnitř i zvenčí, polosamočinný parkovací asistent se zajížděním do podélných i kolmých stání, elektricky otevíratelnou střechu a celokožené čalounění s vyhříváním všech sedadel a předními sedadly s elektrickou regulací a třístupňovou ventilací. Podrobně vám nový Hyundai Tucson představíme již brzy na stránkách našeho magazínu Automobil Revue, ovšem nyní si testovaný vůz můžete „osahat“ skrze pět desítek autentických fotografií…
Další články o stejném modelu | Další články o stejné značce | Vstup do diskuze (0)