Svezli jsme se
Cadillac CTS: lepší výbava, více bezpečnosti
Jiří Duchoň 07.08.2014 20:43
Představujeme
Koncern General Motors rozsáhle modernizoval svůj sedan řady CTS, motory ale zůstaly zachovány.
Aktuální generace sedanu Cadillac CTS slavila svoji premiéru teprve před rokem, ale jak je u GM zvykem, už po roce prošla celou řadou modifikací. Po několika únicích informací a reklamě propagující vylepšený palubní systém OnStar byla novinka oficiálně odhalena. Na první pohled je nejlépe patrná přepracovaná přední část karoserie, jež odráží aktuální vlivy stylistů značky Cadillac a model CTS přibližuje ostatním prvkům modelové řady Cadillac. Levnější verze mají novou masku chladiče zdobenou chromovanými lištami Galvano, špičkové provedení Vsport dostalo masku s černě lesklými doplňky. Ve standardu jsou sedany CTS vpředu osazeny projektorovými světlomety s konvenčními halogenovými žárovkami, za příplatek jsou pro náročnější zákazníky připraveny výbojkové reflektory HID s adaptivním řízením světelného toku.
Za šera přídi na každé její straně dominují dva páry svisle orientovaných pásů LED denního svícení, jež podtrhují vertikální řešení osvětlovacích jednotek na voze. V podobném duchu jsou koncipovány také koncové svítilny s efektním trojrozměrným sesazením zdrojů LED, což sedanu Cadillac CTS dodává na originalitě. Chromované rámy v oblasti bočních oken jsou opět vyvedeny v povrchu Galvano a jejich proměnná šířka podtrhuje typické proporce karoserie. Připlácet lze za dveřní kliky Galvano s podsvitem, upraveno bylo umístění pásu LED středového brzdového světla. Ve standardní výbavě má vylepšený CTS sedmnáctipalcové lité ráfky, připlácet lze ale také za řadu dalších druhů ráfků s průměrem až 19 palců. Do palety dostupných barev karoserie přibyly odstíny Crystal White Tricoat a Dark Adriatic Blue Metallic.
Interiér sedanu Cadillac CTS byl pro rok 2015 upraven pouze minimálně, modifikace se však soustředily na zástavbu moderních elektronických a bezpečnostních prvků. Omlazena byla sestava materiálů a barevných kombinací obkladových a čalounických materiálů, mezi nimiž lze nyní vybírat z osmi variant. V základních verzích je uprostřed přístrojového štítu monitor s úhlopříčkou 5,7 palců, zatímco dražší varianty tam mají plně grafický displej o úhlopříčce 12,3 palce. Ten umožňuje širokou škálu individualizace a provoz ve čtyřech standardizovaných režimech. Ve výbavě se kromě jiného objevují modernizovaná soustava OnStar s 4G LTE a Wi-Fi, hlídání nechtěného opuštění jízdního pruhu nebo bezdrátové dobíjení telefonů. Zákazník se může těšit také na třízónovou klimatizaci, vyhřívaná a ventilovaná sedadla, elektrickou parkovací brzdu či audiosoustavu Bose s třinácti reproduktory.
Základem škály pohonných jednotek je přeplňovaný čtyřválec s objemem 2,0 l, výkonem 203 kW a točivým momentem 400 N.m v rozmezí od 3000 do 4600 min-1. Následuje atmosféricky plněný vidlicový šestiválec 3.6 V6 s výkonem 239 kW a točivým momentem 373 N.m. Pro špičkovou verzi Vspec je k dispozici dvojicí turbodmychadel přeplňovaná jednotka 3.6 V6 o výkonu 313 kW a točivém momentu 583 N.m od 2500 do 5500 min-1, jež vozu umožní zrychlit z 0 na 96 km/h za 4,4 s a dosáhnout rychlosti 277 km/h.
Další články o stejném modelu | Další články o stejné značce | Vstup do diskuze (0)